Szeretném kerülni a sablonos formákat.. Az oldal eredetileg egy versenyre készült, de mivel országunk fővárosában élek ezért gondoltam fenntartom. Nem szeretnélek titeket cikkekkel terhelni, hiszen aki akarja úgyis máshol elolvassa.
Nos igen, jogos a kérdés hogy akkor miért van az oldal. Mint említettem, versenyre készült.. a cél, az volt hogy minél részletesebben bemutassam a várost. Én ezt most saját tapasztalatokkal, fotókkal egészíteném ki.
Szöveg források:
- wikipédia
- origo.hu
- bkv.hu
-budapestinfo.hu
Kizárólag saját készítésű képek. Múzeumokban készült képek, képek újságokból és könyvekből, ismerősöktől.
Ha úgy gondolod, hogy van valami nagyon jó képed, akkor azt jelezd, és kikerülhet ide, természetesen forrás megjelőlésével.
Video
2011.11.03.-án késő délután a Lánchíd alá beszorult a 19-es villamos. Sajnos csak későn jutott eszünkbe, hogy felvegyük így csak a vége látszik, de azért egy kicsit látványos ahogy próbálkozik.
A katinyi mártírok emlékműve Budapest III. kerületében, a Katinyi mártírok parkjában található.
A katinyi vérengzés áldozatai emlékének megörökítésére 2008. szeptember 29-én Budapest Főváros Önkormányzata és a Lengyel Köztársaság Kormánya nyilvános nemzetközi pályázatot írt ki a Katinyi mártírok emlékműve tervezésére. Felállítási helyül Budapest III. kerület Katinyi mártírok parkját határozták meg, melyet a Nagyszombat utca – Bécsi út – Árpád Gimnázium – Szőlő utca által határolt közterületen alakítanak ki.
2008. október 29-én megtörtént a tér elkeresztelése, ezzel a közép-európai fővárosok közül először Budapesten került sor katinyi emlékhely kialakítására. Vele egyidejűleg a Lengyel Köztársaság nemzeti zászlajának színeivel és a állami címerével ellátott magyar-lengyel-angol háromnyelvű üveg táblát helyeztek el az Árpád Gimnázium falán, a tér Szőlő utcai oldalán pedig két, V-alakban elhelyezett téglalap alakú virágágyást alakítottak ki; melyekben a kiültetett virágok a magyar, illetve a lengyel zászlók színeit idézték.
Az emlékműpályázatot Széri-Varga Géza szobrászművésznek és fiának, Széri-Varga Zoltán építésznek „a valóság egyszerű, világos, közérthető, didaktikus átiratát” nyújtó terve nyerte.[3] Az elkészült alkotást a lengyel és a magyar államfő jelenlétében avatták fel 2011. április 8-án. [4] Az újjáépített park Bécsi út felőli oldalán két emléktölgyet ültettek a mészárlás két magyar származású áldozata, Korompay Emánuel és Oskar Rudolf Kuehnel tüzértiszt emlékére.
Leírása [szerkesztés]