Szeretném kerülni a sablonos formákat.. Az oldal eredetileg egy versenyre készült, de mivel országunk fővárosában élek ezért gondoltam fenntartom. Nem szeretnélek titeket cikkekkel terhelni, hiszen aki akarja úgyis máshol elolvassa.
Nos igen, jogos a kérdés hogy akkor miért van az oldal. Mint említettem, versenyre készült.. a cél, az volt hogy minél részletesebben bemutassam a várost. Én ezt most saját tapasztalatokkal, fotókkal egészíteném ki.
Szöveg források:
- wikipédia
- origo.hu
- bkv.hu
-budapestinfo.hu
Kizárólag saját készítésű képek. Múzeumokban készült képek, képek újságokból és könyvekből, ismerősöktől.
Ha úgy gondolod, hogy van valami nagyon jó képed, akkor azt jelezd, és kikerülhet ide, természetesen forrás megjelőlésével.
Video
2011.11.03.-án késő délután a Lánchíd alá beszorult a 19-es villamos. Sajnos csak későn jutott eszünkbe, hogy felvegyük így csak a vége látszik, de azért egy kicsit látványos ahogy próbálkozik.
Farkasrét Budapest egyik városrésze a XII. kerületben, egyben a Széchenyi-hegy délkeleti, ellankásodó lejtője a Márton-hegy és a Sas-hegy között, a tengerszint felett körülbelül 200-250 méter magasságban. Noha lakott területek veszik körbe, a Farkasréti temető szinte teljes egészében lefedi, így a hivatalos kimutatások szerint bejelentett lakossal nem rendelkezik.A városrész határai: Bürök utca a Hó utcától – Németvölgyi lépcső – Németvölgyi út – Érdi út – Márton Áron tér – Rácz Aladár út - Hó utca a Bürök utcáig.
A terület kiscelli agyagból épült fel, amit glaciális vályog és kőzettörmelékes-agyagos üledék fed, ezért fennáll a csuszamlás veszélye csapadékos időben. Délnyugati oldalán a Farkas-völgy, északkeleti részén a Márton-hegyi-árok található.
Nevét Döbrentei Gábor 1847. évi dűlőkeresztelője alkalmával az addigi német Wolfswiesen tükörfordításaként kapta. 1894-ben itt létesítették a Farkasréti temetőt. Farkasrét környékén egykor virágzó szőlőgazdálkodás folyt, ennek emléke a Bősinger (Pösinger)-major, a Kakukk-hegyre vezető turistaút mentén.