Szeretném kerülni a sablonos formákat.. Az oldal eredetileg egy versenyre készült, de mivel országunk fővárosában élek ezért gondoltam fenntartom. Nem szeretnélek titeket cikkekkel terhelni, hiszen aki akarja úgyis máshol elolvassa.
Nos igen, jogos a kérdés hogy akkor miért van az oldal. Mint említettem, versenyre készült.. a cél, az volt hogy minél részletesebben bemutassam a várost. Én ezt most saját tapasztalatokkal, fotókkal egészíteném ki.
Szöveg források:
- wikipédia
- origo.hu
- bkv.hu
-budapestinfo.hu
Kizárólag saját készítésű képek. Múzeumokban készült képek, képek újságokból és könyvekből, ismerősöktől.
Ha úgy gondolod, hogy van valami nagyon jó képed, akkor azt jelezd, és kikerülhet ide, természetesen forrás megjelőlésével.
Video
2011.11.03.-án késő délután a Lánchíd alá beszorult a 19-es villamos. Sajnos csak későn jutott eszünkbe, hogy felvegyük így csak a vége látszik, de azért egy kicsit látványos ahogy próbálkozik.
A Teleki László tér (gyakran: Teleki tér) a Józsefvárosnak, Budapest VIII. kerületének egyik tere.
Az 1850-es évek városrendezése során alakították ki, eredeti neve Baromvásár tér volt. 1874-től viseli Teleki László nevét. 1897-től itt volt a budapesti használtcikkpiac (a fénykorában napi tízezer látogatót fogadó Tangó), melyet 1950-ben az Ecseri úti Mária Valéria-telepre, majd 1964-ben a Nagykőrösi útra költöztettek. A két világháború között a munkanélküli alkalmi munkások gyülekező, munkakereső helye (kubikosbörze) volt, amit napjainkban a Széll Kálmán tér vett át.
Az 1950-es évek óta élelmiszerpiac működik itt, nagyobb felújítás azóta nem történt. A telket, amin a piac üzemelt, a józsefvárosi önkormányzat felosztotta, 1800 m²-en a Lidl építhet áruházat és parkolót – az áruház épületében kapna helyet a piac is.
Nincs kitéve a turisták érdeklődésének, viszont a magyar irodalom és film révén romantikus érzelmek veszik körül. Nevezték már Méltóságos gróf Teleki térnek; „a Teleki tér: Atlantisz” – mondta Bereményi Géza, akinek szinte egész Eldorádó c. filmje ezen a helyen játszódik. Itt lakott Mándy Iván író, „az ezerszer áldott Józsefvárosban” (Fejes Endre).
A Teleki tér a szegényromantika színhelye volt régen, talán az ma is.