Szeretném kerülni a sablonos formákat.. Az oldal eredetileg egy versenyre készült, de mivel országunk fővárosában élek ezért gondoltam fenntartom. Nem szeretnélek titeket cikkekkel terhelni, hiszen aki akarja úgyis máshol elolvassa.
Nos igen, jogos a kérdés hogy akkor miért van az oldal. Mint említettem, versenyre készült.. a cél, az volt hogy minél részletesebben bemutassam a várost. Én ezt most saját tapasztalatokkal, fotókkal egészíteném ki.
Szöveg források:
- wikipédia
- origo.hu
- bkv.hu
-budapestinfo.hu
Kizárólag saját készítésű képek. Múzeumokban készült képek, képek újságokból és könyvekből, ismerősöktől.
Ha úgy gondolod, hogy van valami nagyon jó képed, akkor azt jelezd, és kikerülhet ide, természetesen forrás megjelőlésével.
Video
2011.11.03.-án késő délután a Lánchíd alá beszorult a 19-es villamos. Sajnos csak későn jutott eszünkbe, hogy felvegyük így csak a vége látszik, de azért egy kicsit látványos ahogy próbálkozik.
A budapesti Szabadság tér a belvárosban, az V. kerületben, a Lipótvárosban található, a hivatali negyed közepén. A főváros egyik legszebb tere.
Korábbi nevei: egy része 1846-tól Széchenyi sétatér (Promenad), 1900-tól Szabadság tér.
A tér helyén állt 1786-1898 között az Újépület, a magyar Bastille. Funkcióját tekintve működött benne kaszárnya, laktanya és börtön is. Falai között számos kiemelkedő reformkori politikust és történelmi személyiséget végeztek ki. A tér a Szabadság nevet akkor kapta, miután az elnyomás szimbóluma, az Újépület lebontásra került 1898-ban.
1921. január 16-ától ezen a téren álltak a trianoni békeszerződésben elveszített országrészeket jelképező, ún. irredenta szobrok. Felvidék (Észak) szobrát Kisfaludi Strobl Zsigmond, Alpokalja (Nyugat) szobrát Sidló Ferenc, a Délvidék (Dél) szobrát Szentgyörgyi István és Erdély (Kelet) szobrát Pásztor János szobrászművészek készítették el.
1945-ben a négy, betonból készült szoborcsoportot a Magyar Fájdalom szobrával együtt a térről eltávolították, helyére 1946-ban a szovjet hősi emlékmű (Antal Károly műve) került.
1989. március 15-én hatalmas ellenzéki tüntetés volt a Magyar Televízió épülete előtt. 2003-ban négyszintes mélygarázs épült a tér alá. A felszínen park és játszótér van. 2006-ban itt zajlott le az MTV-székház ostroma.
A tér legújabb fejlesztése a 2010. március 26-án átadott ún. interaktív szökőkút, valamint a 2011 júniusában felállított Ronald Reagan-szobor.