Szeretném kerülni a sablonos formákat.. Az oldal eredetileg egy versenyre készült, de mivel országunk fővárosában élek ezért gondoltam fenntartom. Nem szeretnélek titeket cikkekkel terhelni, hiszen aki akarja úgyis máshol elolvassa.
Nos igen, jogos a kérdés hogy akkor miért van az oldal. Mint említettem, versenyre készült.. a cél, az volt hogy minél részletesebben bemutassam a várost. Én ezt most saját tapasztalatokkal, fotókkal egészíteném ki.
Szöveg források:
- wikipédia
- origo.hu
- bkv.hu
-budapestinfo.hu
Kizárólag saját készítésű képek. Múzeumokban készült képek, képek újságokból és könyvekből, ismerősöktől.
Ha úgy gondolod, hogy van valami nagyon jó képed, akkor azt jelezd, és kikerülhet ide, természetesen forrás megjelőlésével.
Video
2011.11.03.-án késő délután a Lánchíd alá beszorult a 19-es villamos. Sajnos csak későn jutott eszünkbe, hogy felvegyük így csak a vége látszik, de azért egy kicsit látványos ahogy próbálkozik.
Az Örs vezér tere vagy Örs vezér tér egy, a Budapest XIV. és Budapest X. kerületének határán fekvő nagy forgalmú csomópont, a 2-es metró illetve a 8-as, 9-es HÉV, valamint számos busz és trolibusz végállomása. A téren keresztülhalad több villamos is (egyazon nyomvonalon).
A tér a nevét 1932-ben kapta, akkori helyesírás szerint Eörs vezér tere. 1954-1961 között épült fel az első lakótelep jellegzetesen szocreál stílusban. A mai metróállomással átellenben, a Kerepesi út és Pillangó utca mentén. A főúthoz és a térhez tágas parkkal kapcsolódik. A csendes, kertvárosias, „peremvidéki” jellegű tér a 2-es metró végállomásának megépülésével 1970-ben vált jelentős csomóponttá és vesztette el korábbi külvárosi jellegét. Az eredetileg a Keleti pályaudvarig közlekedő Gödöllői HÉV belső végállomását áthelyezték ide. Kiszélesítették a Kerepesi utat és felépült a zuglói oldalon több ütemben a Füredi úti és a Kerepesi úti lakótelep Örs vezér tér utáni része, a kőbányai oldalon pedig a Gyakorló utcai panelházas lakótelep. Az eredetileg a Népstadionig (az állomás mai neve Stadionok metróállomás, a stadioné Puskás Ferenc Stadion) tervezett kettes metrót a környékbeli lakótelep építkezések révén ide költöző több ezer ember miatt hosszabbították meg még átadása előtt. 1980. október 29-én a téren nyílt meg Magyarország első, nyugat-európai stílusban felépített üzletközpontja, a Sugár. 1990-ben felépült az Ikea bútoráruház. A Sugárt 2004-2007 között kívül-belül korszerűsítették, a korábban irodáknak helyet adó második szinten is üzleteket alakítottak ki, ahol többek között megnyitották a környék egyetlen moziját, a Sugár Cinemas mozit. 2001-ben indult meg a teret átszelő 3-as villamos is és hosszabbították meg Kőbányáig a 62-est. (Az új 3-as viszonylat a korábbi 13-as és 63-as járatok összekapcsolásával jött létre.) A Sugárral szemben - a volt déli buszvégállomás helyén - 2002-ben adták át az Árkád bevásárlóközpontot.
A tér összképének egy részét évtizedekig meghatározó, jellegzetes M alakú metróvégállomás-épületet 2007-ben lebontották, helyére új végállomást építettek. Az építkezés során ismét felszínre került az a 2-es metró átadása óta húzódó vita a metró és a Gödöllői HÉV összekötéséről a keleti agglomerációs települések, területek közlekedésének javítására, ez azonban nem valósult meg.