Szeretném kerülni a sablonos formákat.. Az oldal eredetileg egy versenyre készült, de mivel országunk fővárosában élek ezért gondoltam fenntartom. Nem szeretnélek titeket cikkekkel terhelni, hiszen aki akarja úgyis máshol elolvassa.
Nos igen, jogos a kérdés hogy akkor miért van az oldal. Mint említettem, versenyre készült.. a cél, az volt hogy minél részletesebben bemutassam a várost. Én ezt most saját tapasztalatokkal, fotókkal egészíteném ki.
Szöveg források:
- wikipédia
- origo.hu
- bkv.hu
-budapestinfo.hu
Kizárólag saját készítésű képek. Múzeumokban készült képek, képek újságokból és könyvekből, ismerősöktől.
Ha úgy gondolod, hogy van valami nagyon jó képed, akkor azt jelezd, és kikerülhet ide, természetesen forrás megjelőlésével.
Video
2011.11.03.-án késő délután a Lánchíd alá beszorult a 19-es villamos. Sajnos csak későn jutott eszünkbe, hogy felvegyük így csak a vége látszik, de azért egy kicsit látványos ahogy próbálkozik.
A Nagyvárad tér Budapest VIII-IX. kerületében található, forgalmas közlekedési csomópont. A Haller utca, a Vágóhíd utca, a Gyáli út, a Fiumei út és az Üllői út találkozásánál. A térnél az Orczy-kert, a Tisztviselőtelep, a Szent István Kórház és a Középső-Ferencváros találkozik.
1940 óta hívják mai nevén, Nagyvárad város után.
A tér melletti Orczy-park a kilencvenes évek előtti évtizedekben az Asztalos János Ifjúsági Park nevet viselte. A nagyközönség elől lezárt terület volt, csak szervezett iskolai foglalkozások számára használták.
1976-ban adták át a Gerlóczy Gedeon, Südi Ernő és Wagner László által tervezett Semmelweis Egyetem elméleti tömbjét (NET). A toronyépület 88 méteres magasságával Budapest egyik legmagasabb épülete. A tetején URH-rádió-állomást létesítettek, ahonnan a Lánchíd Rádió műsorát sugározzák. Az épület addig hasznosítatlan, üres területre került.
A Heim Pál Gyermekkórház eredeti főépületét a hetvenes évek során lebontották; akkoriban építették a ma is látható új főépületet.
A téren 1983-ban állították fel Pierre Székely gránitból és bazaltból készült, közel 5 méter magas, Béke című szobrát,[1] amely egy gúla tetején egy madárhoz hasonló alakot formáz, a gúla oldalán pedig a béke szó szerepel számos különböző nyelven.