Szeretném kerülni a sablonos formákat.. Az oldal eredetileg egy versenyre készült, de mivel országunk fővárosában élek ezért gondoltam fenntartom. Nem szeretnélek titeket cikkekkel terhelni, hiszen aki akarja úgyis máshol elolvassa.
Nos igen, jogos a kérdés hogy akkor miért van az oldal. Mint említettem, versenyre készült.. a cél, az volt hogy minél részletesebben bemutassam a várost. Én ezt most saját tapasztalatokkal, fotókkal egészíteném ki.
Szöveg források:
- wikipédia
- origo.hu
- bkv.hu
-budapestinfo.hu
Kizárólag saját készítésű képek. Múzeumokban készült képek, képek újságokból és könyvekből, ismerősöktől.
Ha úgy gondolod, hogy van valami nagyon jó képed, akkor azt jelezd, és kikerülhet ide, természetesen forrás megjelőlésével.
Video
2011.11.03.-án késő délután a Lánchíd alá beszorult a 19-es villamos. Sajnos csak későn jutott eszünkbe, hogy felvegyük így csak a vége látszik, de azért egy kicsit látványos ahogy próbálkozik.
A Pesti Színház a Vígszínház kamaraszínháza, 538 néző befogadására képes. Budapesten, az 5. kerületi Váci utca 9. száma alatt található.
A műemlékileg védett klasszicista stílusú épület 1840-ben épült Hild József tervei alapján. akkoriban az alsószinten kávéház és vendéglő üzemelt, a felsőbb emeleteken lakásokat alakítottak ki. Ezeket később átépítették, s az épületben a nem túl korszerű "Nemzeti Szálló kezdte meg működését.
1902-ben újabb átépítéseket hajtottak végre. A földszintre a Corso mozi – Pick Marcell és Friedman Lajos mozgófénykép bemutatója került. 1936-37-ben ismételten átalakították, s a mozi férőhelyeinek számát jelentősen megemelték.
A II. világháborúban a ház súlyosan megsérült, szinte teljesen megsemmisült. A renoválására csak 1945-ben került sor. A moziból hangverseny terem lett Bartók Terem névvel – ezt a Muzsika-és Hangversenyrendező Vállalat üzemeltette.
1967 óta a Vígszínház kamaraszínháza működik itt. Társulata megegyezik a Vígszínházéval. A Vígszínház Kamaraszínháza eleinte bensőségesebb hatású kamarajátékokat, drámákat vitt színpadra, de idővel színesebb és látványos, zenés darabokkal is bővült a repertoárja. Mára műsorán szinte minden műfaj képviselteti magát, a zenés játékoktól és a gyerekelőadásoktól kezdve a vígjátékon át egészen a tragédiáig.
Olyan híres előadások kerülnek még mindig teltházzal a színpadra, mint a Játszd újra, Sam! (szerző: Woody Allen), melynek első bemutatója hazánkban, 1983-ban volt. Vagy akár az izgalmas Dzsungel könyve, melynek fülbemászó dallamait és humoros szövegét a Dés–Geszti–Békés triumvirátus szerezte.