Szeretném kerülni a sablonos formákat.. Az oldal eredetileg egy versenyre készült, de mivel országunk fővárosában élek ezért gondoltam fenntartom. Nem szeretnélek titeket cikkekkel terhelni, hiszen aki akarja úgyis máshol elolvassa.
Nos igen, jogos a kérdés hogy akkor miért van az oldal. Mint említettem, versenyre készült.. a cél, az volt hogy minél részletesebben bemutassam a várost. Én ezt most saját tapasztalatokkal, fotókkal egészíteném ki.
Szöveg források:
- wikipédia
- origo.hu
- bkv.hu
-budapestinfo.hu
Kizárólag saját készítésű képek. Múzeumokban készült képek, képek újságokból és könyvekből, ismerősöktől.
Ha úgy gondolod, hogy van valami nagyon jó képed, akkor azt jelezd, és kikerülhet ide, természetesen forrás megjelőlésével.
Video
2011.11.03.-án késő délután a Lánchíd alá beszorult a 19-es villamos. Sajnos csak későn jutott eszünkbe, hogy felvegyük így csak a vége látszik, de azért egy kicsit látványos ahogy próbálkozik.
Az Aréna Plaza Magyarország és egyben Közép-Európa legnagyobb alapterületű bevásárlóközpontja (más néven plázája), mely Budapesten, a Kerepesi úton, az egykori Ügető helyén található. Építtetője az izraeli–holland érdekkörbe tartozó Plaza Centers B. V., mely az első hazai nyugat-európai típusú plázát, a Duna Plazát is építtette. A pláza építése 2006 tavaszán kezdődött, átadására többszöri halasztás után, 2007. november 15-én 13 órakor került sor.
Az első nekifutás
A Kerepesi úti ügetőpálya területét 1998 szeptemberében vette meg 3 milliárd forintért a francia érdekeltségbe tartozó Bouygues építőipari csoport az ÁPV Rt.-től. Az adásvételi szerződést még a Horn-kormány idején készítették elő, teljesítésére már az Orbán-kormány idején került sor. A vevő a vételár egy részének fejében felújította és ügetőversenyekre alkalmassá tette a Kincsem Parkot. A felújítást sok pereskedés kísérte; az Ügetőn az utolsó versenyt 2004. május 29-én rendezték. A Bouygues ezután kezdte meg a bontási és előkészítési munkákat, a pláza átadását 2005 tavaszára ígérte.
A Plaza Centers beszállása
2005 novemberében a izraeli–holland érdekeltségű Plaza Centers B. V., mely a Nasdaqon jegyzett Elbit Medical Imaging Ltd. ingatlanfejlesztéssel foglalkozó európai leányvállalata, 21 millió euróért (mintegy ötmilliárd forintért) megvette a területet Bouygues-től. A telekkel együtt a beépítésre vonatkozó engedélyeket is megkapta. Az alapkőletétel 2006. március 7-én volt.[3] Az építkezés során a Kerepesi út pláza melletti szakaszát is felújították.
Újabb tulajdonosváltás
2007 augusztusában a Plaza Centers eladta az ingatlant a brit Active Asset Investment Managementnek 390 millió eurós (közel 100 milliárd forint) rekordáron.[4][5][6] Mivel az egykori Ügető tribünje műemléki védelem alatt áll, azt elbontani nem lehetett, hanem felújítva emlékeztet a terület egykori rendeltetésére. A beruházás költsége meghaladja a 200 millió eurót (50 milliárd forint). Az építkezés második ütemében készül el a szálloda és az irodaház.