Szeretném kerülni a sablonos formákat.. Az oldal eredetileg egy versenyre készült, de mivel országunk fővárosában élek ezért gondoltam fenntartom. Nem szeretnélek titeket cikkekkel terhelni, hiszen aki akarja úgyis máshol elolvassa.
Nos igen, jogos a kérdés hogy akkor miért van az oldal. Mint említettem, versenyre készült.. a cél, az volt hogy minél részletesebben bemutassam a várost. Én ezt most saját tapasztalatokkal, fotókkal egészíteném ki.
Szöveg források:
- wikipédia
- origo.hu
- bkv.hu
-budapestinfo.hu
Kizárólag saját készítésű képek. Múzeumokban készült képek, képek újságokból és könyvekből, ismerősöktől.
Ha úgy gondolod, hogy van valami nagyon jó képed, akkor azt jelezd, és kikerülhet ide, természetesen forrás megjelőlésével.
Video
2011.11.03.-án késő délután a Lánchíd alá beszorult a 19-es villamos. Sajnos csak későn jutott eszünkbe, hogy felvegyük így csak a vége látszik, de azért egy kicsit látványos ahogy próbálkozik.
A József Attila Színház 1956. szeptemberében nyílt meg a Váci úton. Angyalföld annak idején Budapest peremvárosának számított. A környék tele volt munkásokkal és építkezésekkel teljesen „elvidékesedett”. Mára ez a környék közelebb került a centrumhoz. De nem változott az igény a színház iránt. 1966-ban SZOT-díjjal tüntették ki.
Feladata
Jól artikulálódó színházi profilok fedik le valamennyi színházba járó réteg ízlését, igényét. Az a színház tud hosszan fennmaradni, amelyik ebben a struktúrában megérti a helyét és nem akar pályát módosítani. A fővárosban kialakult feladatmegosztásban a József Attila Színháznak elsőrendű feladata a nívós szórakoztatás. Egy szociológiailag is meghatározható közönséget kell megszólítani és színházi igényeit kielégíteni.
Közönség
A József Attila Színház közönsége a középosztályból szerveződik elsősorban: boltos, tisztviselő, sofőr..., nem elit értelmiségiek, hanem kisemberek. Negyvenöt év alatt így jött létre. Ez a közönség munka után elsősorban szórakozni akar. Ez a közönség általában szereti az olyan darabokat, amelyek a mindennapokkal foglalkoznak; nem túl bonyolultak, de nem is túl könnyűek. A műsoron elsősorban emberi értékeket mutató színművek, vígjátékok, esetleg zenés darabok szerepelnek.