Szeretném kerülni a sablonos formákat.. Az oldal eredetileg egy versenyre készült, de mivel országunk fővárosában élek ezért gondoltam fenntartom. Nem szeretnélek titeket cikkekkel terhelni, hiszen aki akarja úgyis máshol elolvassa.
Nos igen, jogos a kérdés hogy akkor miért van az oldal. Mint említettem, versenyre készült.. a cél, az volt hogy minél részletesebben bemutassam a várost. Én ezt most saját tapasztalatokkal, fotókkal egészíteném ki.
Szöveg források:
- wikipédia
- origo.hu
- bkv.hu
-budapestinfo.hu
Kizárólag saját készítésű képek. Múzeumokban készült képek, képek újságokból és könyvekből, ismerősöktől.
Ha úgy gondolod, hogy van valami nagyon jó képed, akkor azt jelezd, és kikerülhet ide, természetesen forrás megjelőlésével.
Video
2011.11.03.-án késő délután a Lánchíd alá beszorult a 19-es villamos. Sajnos csak későn jutott eszünkbe, hogy felvegyük így csak a vége látszik, de azért egy kicsit látványos ahogy próbálkozik.
Az Óhegy park egy nagy kiterjedésű közpark Budapest X. kerületében, Kőbányán, Óhegy nevű városrészében. Nagy ismertségre elsősorban a 2004. június 7-én történt baleset során tett szert: egy 80 cm átmérőjű, 10-15 méter mély lyuk keletkezett a parkban, ami elnyelt egy kutyát sétáltató idős férfit.
Története
A területen kezdetben szőlőföldek voltak, ezért is épült fel a Csősztorony, mely ma a kerület egyik műemléke. A szőlőtermesztés után megindult a bányászat, a területen hatalmas alagútrendszerek épültek ki. A bányászat megszűnése után az alagútrendszert a sörfőzés tudta felhasználni.
A XIX. század elején az óhegyi kőfejtő helyén egyre több épület épült - főként téglagyárak. Egy 1895-ös térképen a Virava-féle téglagyár név szerepel. A területen hatalmas részeken bányásztak ki. A gyár 1919-ben beolvadt egy másik gyárba.
1965-ben a területen már egy gyár sem található, ekkoriban kezdik meg a terület feltöltését. 1973. február 13-án kezdődik meg a terület rendezése, parkká való átalakítása. A bányagödrök területén egy 20 hektár területű park épült, melyet 1975-ben adtak át. Nem csak park, hanem játszóterek és egy arborétum is létesült. Ekkoriban a zöldfelület neve Magyar-Szovjet Barátság Park, melyet a rendszerváltást követően neveztek át Óhegy parkra.
A terület déli részén elterülő „öböl” emlékeztet csupán arra, hogy egykoron mire is használták ezt a területet.